Turkcell Zeka Gücü Projesi

Eğitim ve gelişim hakkında çeşitli ve önemli sosyal sorumluluk projeleri bulunan Turkcell, Zeka Gücü Projesinde yine çocukları ve eğitimi destekleyen bir projeye imza atıyor.

turkcell zeka gücü projesi

Turkcell Zeka Gücü Projesi

Turkcell Zeka Gücü Projesinde Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Turkcell çocuklar için 3 konuda çocuklara destek sağlamaktadır.

Teknoloji denince akla ilk gelen markalardan biri olan Turkcell bu projede öncelikle çocuklara Teknoloji Labaratuvarı hizmeti sağlamaktadır.

Bu özel diye tabir ettiğimiz bu çocuklar kendileri için hazırlanan Bilsem içerisindeki bu teknolojik labaratuvarlarda çocukların hem zekalarını geliştirip, hem de geleceğe elektronik anlamda daha başarılı gençler yetiştirmektedir.

Eğitim Süreci

Bu sürecin bir diğer aşaması ise eğitim sürecidir, bu süreç sağlanan olanakların doğru bir şekilde kullanılması için (Öğretmen ve öğrenci olarak) bir eğitim süreci bulunmaktadır.

Eğitsel gelişimi sağlayabilmek için hem online olarak hem de yüzyüze eğitimler sunulmaktadır.

Turkcell zeka gücü projesi Öğrencilerin fikirlerini hayata geçirebilmeleri için koçluk süreci de yürütmektedir.

Bu süreçte öğrenci kadar bu eğitimi verecek kişilerin eğitimlerini de sağlayarak daha başarılı sonuçlar alınması planlanmaktadır.

Kitlerin Öğrencilere Ulaşımı

Projenin üçüncü aşamasında ise kod ve maker kitleri diye tabir edilen kitlerin Bilsem de bulunan öğrencilere ulaştırılabilmesi konusu yer alıyor.

Bilsem çatısı altındaki öğrencilerin kodlama ve elektronik konusundaki becerilerinin artması için, bu konuda en faydalı olacağı düşünülen Makey(yapboz) modülleri seçilmektedir.

Makey denilen bu sistem mıknatıslar ile birleştirilebilen, çeşitli elektronik işlevlere sahip olabilen Yapı bloğu kütüphaneleri olmaktadırlar.

Bu mıknatıslı modüller birleştirilerek araç ve gereçler, robotlar ve çeşitli projeler oluşturulabilmektedir.

Ayrıca bu sistemde ebeveynlere de özel yetenekli çocuklar ve iletişimi hakkında eğitimler vererek, öğrenci – ebeveyn ve öğretmen arasındaki bağı pekiştirerek daha planlı ve kapsamlı bir eğitim programı oluşturmaktır.

Turkcell bu Sosyal Sorumluluk projesinde hem çocuklara teknolojik açıdan parlak bir gelecek sunarken hem de ülkedeki teknoloji ile alakalı eğitim sistemine bir katkı sağlamaktadır.

Maker ve kodlama kitleri detaylı ve kapsamlı bir öğretim sağladığı için bu kitler sayesinde çocuklar kendi hayal dünyalarındaki çeşitli gereçleri tasarlayabilecekler, ve belki de geleceğe bu konuda çeşitli yetenekler kazanarak girecekler.

Turkcell hakkında çeşitli sosyal sorumluluk projelerine yer vermeye devam edeceğiz.

Sizler de bu projeleler hakkında yorum olarak fikirlerinizi sunabilirsiniz.

Unutmayın her şey bir fikir ile başlar!

Önemli olan o fikrin başkaları ile paylaşılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir