Hayvanlar için artık yemek projesi

Sosyal sorumlulukta her vatandaşın uyum göstermesi gereken canlı türleridir hayvanlar.

Biz de bu konudaki duyarlılığımızı bundan sonra sitemiz üzerinden göstereceğiz.

hayvan sosyal sorumluluk projeleri

Hayvan Sosyal Sorumluluk Projesi

Malum kış geldi, hayvanlar için daha zor dönemler başladı.

Bunu gören değerli üniversitelerden biri olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, güzel bir projeye imza atarak sokak hayvanları aç kalmasın diye akıllıca bir yol izlemiş.

Bu değerli üniversite Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak önemli bir adım atmış bulunuyor.

Kırşehir belediyesinin rehabilitasyon merkezinde bulunan sokak hayvanlarının yiyecekleri üniversite ile imzalanan protokol sonucunda sağlanacak.

Peki bu nasıl mı olacak?

Artık Yemekler Hayvanlara Ulaşacak

Bilindiği üzere sürekli konusu açılan dünyanın bir kesimi açlıktan ölür iken diğer bir kesim fazla gelen yemekleri çöpe atmakta.

Ne yazık ki bu da dünya üzerinde dengesizliği sürdürmektedir.

Bu söz konusu projede ise, üniversite yemekhanesinden çıkan artık yemekler hayvanlara ulaştırılarak düşük bir bütçe ile hem

hayvanlar doymuş olacak, hem de artık yemekler ziyan olmamış olacak.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, güzel bir düşünce ile şunları dile getirdi

“yaşadığımız dünyanın sadece bize ait olmadığını ve diğer canlıları da düşünmemiz gerek” dedi.

Tüm hayvanları doyurmak

Çöpe atılarak israf edilen bu gıdaların hayvanlara ulaştırılması güzel bir sosyal sorumluluk projesidir.

Eğer ki bu proje geliştirilebilir ve bu proje üzerinde bir çok kesim elini taşın altına koyabilirse, ülkemiz içerisinde aç hayvan kalmayacaktır.

Şahsi görüşüm bir çok yemekhanede bu tarz artıklar bunları teslim alabilecek herhangi biri olmadığı için genellikle çöpe gitmektedir.

Fakat sadece bunların ulaşımını sağlayabilecek bir organizasyon ve düzen kurulabilir ise, çok düşük bütçeler ile hayvanların tamamının doyması sağlanabilir diye düşünüyorum.

Sokak Hayvanları Sosyal Sorumluluk Projeleri

Sayın Okurlar. Sizlerin de hayvanlar için yaşamayı kolaylaştıran güzel sosyal sorumluluk projeleriniz varsa eğer, web sitemiz üzerinden bizlere yollarsanız yayınlamaya çalışacağız.

Herhangi bir maddi kaygı gütmeden sosyal sorumluluk bilincinde ilerlemeye çalışacağız elimizden geldiğince.

Bu dünya hepimizin, doğayı, insanları ve diğer tüm canlıları hep beraber güzelleştirmek üzerine daha çok çalışmamız gerektiği bilincinde hareket etmek için elimizden geleni yapacağız.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bizleri takipte kalın.

Hayvanlar için artık yemek projesi” için bir yorum

  1. Naz. dedi ki:

    İnsanlara, hayvan sevgisini vermek ve sorumluluk almaları için Medya’nin da el vermesi daha geniş bir alana ve daha kısa sürede etki vereceğini düşünüyorum. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşları, Devlet kurumları ile birlikte hareket etmeleri daha etkili olabilir. ( Konu gerçekten de içler acısı bir kaç kişi ve birkaç kurumla yetersiz kalıyor. El Birliği acilen olması gerekiyor) Saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir